Kingspan risinājumi pagrabiem

kellarit_cropped.png

Attēls: Randy Pertiet (CC-BY 2.0)

Kingspan Therma izolācija ir drošs siltumizolācijas risinājums pagrabu izolēšanai. Tā tiek piestiprināta tieši pie pagraba sienas. Kingspan Therma izolācija darbojas arī kā tvaiku izolācija, tāpēc atsevišķa tvaiku izolācija nav nepieciešama. Labās Therma siltumizolācijas spējas un materiālam raksturīgā zemā ūdens tvaiku caurlaidība nodrošina siltuma ekonomiju un efektīvu, mitruma ziņā tehniski pareizi funkcionējošu pagraba telpas iekšpuses papildu izolāciju.

Veicot pagraba remontu, ir jāņem vērā vairāki fakti

Plānojot pagraba telpu izolēšanu, vissvarīgākais posms ir nodrošināt ēkas ārējo hidroizolāciju, zemes drenāžu un sala izolāciju. Bez visu šo minēto posmu funkcionalitātes pagraba telpas iekšpuses papildu izolāciju neizdosies izveidot ne ar vienu risinājumu. Papildu izolācijas priekšnosacījums ir sienas līnijas sausums pret ārējo mitrumu, kā arī zemes saglabāšanās bez sasalšanas.

Montējot pagraba sienas iekšpuses papildu izolāciju, ir svarīgi pārliecināties, vai tvaiku izolācijas blīvums ir pietiekams, jo tas novērš aukstas akmens sienas samirkšanu. Konstrukcijas blīvums ir īpaši svarīgs attiecībā uz to sienas līniju, kas paliek virs zemes, un šī iemesla dēļ ir aukstāka par citām sienas līnijām. Ārpuses izolēšanā tieši šī sienas daļa visbiežāk veido vissarežģītāko konstrukcijas vietu.

Izmantojot Kingspan izolāciju, ir viegli izveidot blīvu konstrukciju. Pietiek, ja Kingspan izolācijas paneļa biezums pagraba telpu iekšējā izolācijā ir 30-60 mm, atkarībā no pagraba izmantošanas mērķa, vēlamā izolācijas līmeņa, kā arī no tā, cik liela sienas līnijas daļa paliek zem zemes.

Pagraba izolēšanai lieliski piemēroti ir, piemēram, Kingspan Therma TP 10 (SPU AL) vai Therma TR26 (SPU SP). izolācijas paneļi. Tikpat labas alternatīvas ir arī Kingspan Therma TP10 panelis 40 mm, kā arī Therma TW56 Anselmi, kurā ir gatavs iekšējās virsmas pārklājums.

Mitruma kontrole

Piestiprinot Kingspan izolācijas paneļus pagraba sienas iekšpusē, ir jāņem vērā arī konstrukcijas apakšējās daļas mitrums un tā pārvietošanās attiecībā uz telpas platību. Zeme vienmēr ir slapja, un, tā kā relatīvais mitrums ir augsts, mitrums vienmēr virzās uz iekštelpām. Tāpat kapilārais mitrums var samitrināt sienas līnijas apakšējo daļu, tāpēc jābūt iespējamai sienas līnijas izžūšanai.

Kad sienas līnija ar Kingspan izolāciju tiek izolēta, sienas līnijas apakšējās daļas izžūšanai tiek atstāta vaļā aptuveni 150 mm augsta sienas līnijas josla no grīdas līmeņa. Izolācija tātad netiek piestiprināta pie paša grīdas līmeņa. Atvērto joslu var pārklāt, piemēram, ar ūdens tvaiku caurlaidīgu paneli, kas nav no stikla - tādā gadījumā ir iespējama izžūšana.

Īpaši skarbiem apstākļiem

Īpaši skarbiem apstākļiem Kingspan Insulation Oy kopā ar Tamperes Tehnisko universitāti ir izstrādājis konstrukciju sistēmu, kurā sienas ar Kingspan izolāciju apakšējā daļa tiek žāvēta pa atsevišķu kanālu. Sausais gaiss tiek novadīts uz kanālu un līdz ar gaisa plūsmu, kuru izraisa gravitācija, vai gaisa plūsmu, kas tiek radīta ar iekārtām, izžūst arī sienas līnijas apakšējā daļa. Par veiktajiem pētījumiem un izstrādāto konstrukciju ir publicēti norādījumi, kurus atradīsiet šīs lapas beigās.

Pagraba sienas, kurās ir Kingspan izolācija, var pārklāt kā ierasts - vai nu uzklājot paneļus, vai plātņu konstrukcijas.

Kingspan tehniskajā nodaļā iespējams lejupielādēt pagraba konstrukciju attēlus.